Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
İş Müzakereleri Becerileri ve Kültürler Arası İletişim
24.09.2016
Ermenistan | Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)

Eğitimin ilk bölümünde, katılımcılar Türkiye'nin kültürel, siyasi ve sosyo-ekonomik nitelikleri konusunda fikir sahibi olacaklar ve Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin gelişim sürecini ve güncel hususları Türkiye İncelemeleri Uzmanı Artak Shakaryan ile birlikte ele alacaklar.

 

Katılımcılar ayrıca, Çatışma Çözümü Uzmanı Artak Ayunts ile de bir araya gelecekler. Kendisi, farklı çatışma çözümü modellerini sunacak ve özel olarak Ermenistan-Türkiye örneğini inceleyecek. Toplantı sırasında bir modelleme oyunu ve bir tartışma oturumu düzenlenmesi de bekleniyor.

Eğitimin ikinci bölümünde, startup temsilcileri, LegalLab hukuk şirketi Kurucusu ve Hissedarı Stepan Khzrtyan'ın yardımı ile iş ortamında beceriye dayalı müzakereler yürütmek üzere uygulamalı becerileri edinmeye yönelik çalışmalar yapacaklar.

 

Farklı ülkelerde iş ortamlarını temsilen farklı yatırımcılarla müzakereler nasıl yürütülebilir? Yatırımcıların ilgisini çekmek için neler yapılması gerekir? Diğer girişimciler ve startup ortamı temsilcileri ile istikrarlı iş ilişkileri nasıl kurulabilir? Akılda kalıcı ve etkileyici bir izlenim bırakmak için neler yapılabilir? Yatırımcıların dikkatini çekmek ve şirketin değerini kanıtlamak üzere fikir sunumları nasıl şekillendirilebilir? İş toplantıları nasıl yürütülebilir? Müzakerelerde "yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler" nelerdir? Eğitim sırasında müzakereler ile ilgili bu hususlar ve diğer hususlar ele alınacak.

 

6-10 Ekim tarihlerinde StartupIstanbul Bölgesel Forumu etkinliğine katılacak olan, Ermenistan merkezli 10 startup'ın temsilcileri aynı zamanda, startup fikirlerinin yatırımcılara sunulması için becerilerin geliştirilmesine yönelik olarak, 17 Eylül'de gerçekleştirilen ilk hazırlık eğitimi aşamasına da dahil oldular.

Ermenistan'dan seçilen startup'lar, oyun geliştirme, ev otomasyonu ve akıllı ev sistemleri, bulut veri güvenliği, otomatik kayıt sistemleri gibi çeşitli projeleri temsil etmekteler.

 

Bu yıl, 135 ülkeden 24.646 startup önde gelen “StartupIstanbul” forumu için başvuruda bulundu ve sadece500 startup bu etkinliğe katılabilecek. En iyi 15 startup 4000 katılımcıdan oluşan kitleye hitaben sahnede konuşma yapma fırsatına sahip olacak. Ermenistan merkezli 10 şirket  bu 500 startup arasında bulunuyor. Bu 10 şirketin katılımı “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı”  (ATNP) kapsamında,  Girişimciler Değişimi bileşeni çerçevesinde, Kamusal Gazetecilik Kulübü ve TEPAV Vakfı eşgüdümü ile mümkün kılındı.

 

Ermenistan merkezli startup şirketleri Forum süresince ayrı standlara sahip olacak, burada sadece startup ürünlerini değil, aynı zamanda Ermenistan Bilişim Teknolojisi ekosistemini ve “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Destek Projesi Programı”nı (ATNP)da vitrine çıkarıyor olacaklar. 

Etkinlik Takvimi
EYLÜL
2023
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin