Avrupa Birliği Girişimi
Etkinlikler
ABD, Almanya, Türkiye ve Ermenistan: Yatırımcıların Yerevan Toplantısı
02.05.2017
Ermenistan | Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)
Ermenistan ve Türkiye’de melek yatırımcı ağını geliştirmek ve yatırımcıların farklı çalışma alanlarını ve uluslararası tecrübelerini tanıtmaları amacı ile Kamu Gazetecilik Kulübü (Press Club), TEPAV (Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı) ve Silikon Vadisinden dünyaca ünlü “Angel Labs” ile ortaklığı ile, Yerevan’da ilk kez, 2 Mayıs 2017’de “Ermenistan-Türkiye Yatırımcı Toplantısını” gerçekleştirilecek. Toplantıya Almanya ve Türkiye’den tanınmış ve önemli yatırımcı şirketlerin görevlilerinin yanı sıra BİT ve iş sektörlerinde bulunan yatırımcı şirketlerinin ve “Angel Labs’ın” temsilcileri de katılacaklar.

Uluslararası ticarette elde ettikleri deneyimlerini paylaşmak ve iş birliğini güçlendirme konusundaki çalışmalarını Ermenistanlı meslektaşlarına sunmak için Silikon Vadisi’nden “Angel Labs’ın” müdürü Tuğçe Ergül, Alman “NFQ Capital’in” kurucu ortaklarından Harald Braunstein, Berlin’den “Delivery Hero” kuruluşundan Alana Tung ve Fransa’dan “HR Ventures” kurumu yatırım uzmanı Ertan Can Yerevan’a gelecekler.

 

Misafirler özellikle Ermenistan’daki ticari fırsatları ve gelişmeleri keşfetmek isterken, dikkatlerini BİT sektöründeki yatırımlara çevirmek arzusundalar.

 

Ermenistan ve Türkiye'de BİT sektörünün tanınan ve yetkin temsilcilerini de kapsayacak etkinlikte, BİT sektöründeki yatırım planları ve ekosistem star-up girişimcileri konularında da toplantılar düzenlenecek.

 

Toplantıya katılanlar, yatırımcı ağları kurabilmenin inceliklerini, melek-yatırımcı olmanın temellerini ve ABD ve AB’de yatırımcılar için önemli ve elverişli yasal koşulları ile tanışacaklar. 

 

Yerevan’da bir ilk niteliği taşıyacak toplantı ile Ermenistan’daki ekosistem çalışmalarının geliştirilmesi, iş adamları ve melek yatırımcılar arasında bağlar kurulması ve aynı zamanda uzun vadeli ikili ilişkilerin güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

 

Toplantıya aynı zamanda Ermenistan’daki son ziyaretini ünlü Amerikan finans dergisi Forbes için bir makale ile değerlendiren gazeteci Monti Manforde misafir olarak katılacak.

 

Toplantıya katılım davetiye ile olacak, arzu eden medya kuruluşları toplantıyı takip edebileceklerdir.

“Yatırımcılar Toplantısı” 2 Mayıs günü Saat: 10.00-18.00  arasında Hyatt Place Hotel (26/1 Bina, Vazgen Sargsyan St.) adresinde

gerçekleştirilecektir.

 

Medya mensupları katılımcılar ile görüşmeler/söyleşmeler için randevu almak ve ayrıntılı bilgiler için aşağıdaki kişilere ile iletişime geçebilir.

 

Kamu Gazetecilik Kulübü (Press Club) Ermenistan-Türkiye Program Koordinatörü Gohar Arakelyan

Tel.: +37494515585

E-posta: [email protected]

 

Kamu Gazetecilik Kulübü (Press Club) Medya Merkezi Proje koordinatörü ve Editörü Lilit Arakelyan

Tel.: +37455190708

E-posta: [email protected]

 

Bu girişim, Kamu Gazetecilik Kulübü (Public Journalism Club, “PJC”) ve TEPAV (Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı) tarafından "Girişimci Ziyaretleri", projesi bileşeni olup Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Sürecine Destek" programının ikinci dönemi dahilinde gerçekleştirilmektedir.

 

 

 

 

Etkinlik Yeri
Etkinlik Takvimi
ARALIK
2022
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin