Avrupa Birliği Girişimi
Etkinlikler
Şehirlerin Buluşması: Ermenistan
10.05.2017
Ermenistan | Anadolu Kültür
Anadolu Kültür’ün Ermenistan Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı II kapsamında gerçekleştirdiği “Şehirlerin Buluşması” projesi,Bursa ve Gümrü arasında düzenlenecek bir dizi kültür-sanat etkinliği aracılığıyla her iki şehrin belediyeleri, kültür sanat kuruluşları ve sivil toplum kurumları arasında diyalog ve işbirliği geliştirmeyi hedefliyor.

Projenin ilk etkinliği, Human Planet sanat grubu ve Jag-Bambir’in “Mavi Küre” başlıklı ortak sergi ve konser programından oluşuyor. Gümrü’de faaliyet gösteren Gallery 25 ve Bursa Nilüfer Belediyesi ve Gümrü Belediyesi işbirliğiyle yürütülen etkinlik Bursa ve İstanbul’da gerçekleşti.

 

Projenin ikinci kısmında ise Engin Alkan yönetimindeki Nilüfer Belediye Tiyatrosu, bir Ermeni oyun yazarının Türkiye'de sahnelenen ilk oyunu olan Hakob Paronyan'ın Şark Dişçisi adlı oyununu Gümrü ve Erivan'da sahneleyecektir.

 

Ülkelerinin önde gelen müzisyenlerinden olan Nida Ateş ve Suren Asaturyan, bölgenin zengin müzikal geleneğinden örnekler paylaşmak üzere Gümrü ve Erivan'da dinleyicilerle buluşacaklar. 

 

 

Program:

 

Nida Ateş ve Suren Asatryan Konseri

Gümrü – 10 Mayıs, 19:00

Milli Estetik Merkezi: Abovyan 216

Erivan – 11 Mayıs, 19:00

Ermenistan Güncel Deneysel Sanat Merkezi: Buzand 1/3

 

Şark Dişçisi Tiyatro Oyunu

Gümrü – 14 Mayıs, 17:00

Diramayr Meslek Yüksekokulu Vakfı “Beniamin ve Eia Ekmekçyan” Salonu: Charents 6/1

 

Erivan – 16 Mayıs, 19:00

Erivan Dramatik Tiyatrosu: Isahakyan 28 

Etkinlik Takvimi
AĞUSTOS
2022
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin