Avrupa Birliği Girişimi
Etkinlikler
Ermenistan-Türkiye Yatırımcı Networking Toplantıları
20.07.2017
Türkiye | Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)
Mayıs 2017’de gerçekleşen Ermenistan-Türkiye Yatırımcı Günü ’nüne devam etkinlik olarak TEPAV ve PJC tarafından tasarlanan programda; Ermenistan’dan yatırımcı, hızlandırıcı program kurucuları gibi profesyonellerden oluşan bir delegasyon İstanbul’da melek yatırımcı ağları, inkübasyon Merkezi temsilcileri ve yatırımcılar ile bir dizi networking toplantısına katılacaktır. Toplantılar 20-21 Temmuz 2017’de İstanbul’da gerçekleşecek olup, Türkiye ve Ermenistan’daki hızla büyüyen melek yatırımcı ve yatırımcılar bir araya getirerek, iki ülke arasında bilgi ve tecrübe paylaşımına odaklanacaktır.

Program kapsamındaki aktiviteler iki ülke arasındaki kültürel iş birliğini desteklemek, Ermenistan’daki girişimcilik ekosisteminin potansiyelinde ve Türkiye’deki yatırım kapasitesinde kaldıraç gücü yaratmak amacıyla düzenlenecektir. Programda, Ermenistan’dan gelecek delegasyon İstanbul’da Koc Incubation CenterGalata Business AngelsBIC Angels212 VCRevo CapitalIstanbul Startup Angels gibi başarılı ve aktif melek yatırımcı ağları ve İnkübasyon Merkezleri’ne ziyaretlerde bulunacaktır.

 

Ermenistan’dan gelecek delegasyon aşağıdaki kişilerden oluşacaktır.

 

-       Ashot Arzumanyan: Kurucu Ortak, SmartGateVC

-       Jesus Lozano: Girişimci, Danışman, Silicon Seeds

-       Aram Keryan: Operasyonlar Direktörü, EPIC – (Entrepreneurship and Product Innovation Centre of American University of Armenia)

-       Areg Gevorgyan: İş geliştirme Müdürü, Innovative  Solutions & Technologies Center

 

Bu program Avrupa Birliği fonlu Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci çerçevesinde gerçekleşmektedir.

Etkinlik Yeri
Etkinlik Takvimi
AĞUSTOS
2022
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin