Avrupa Birliği Girişimi
Hakkımızda » Projeler
Hibe Programı (EPF; Konsorsiyum)
Ermenistan, Türkiye | Anadolu Kültür, Hrant Dink Vakfı, Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), Regional Studies Center, Eurasia Partnership Foundation, Yurttaşlık Derneği, Civilitas Foundation
Hibe programının amacı, Türkiye-Ermenistan diyaloğuna sivil toplum aktörlerinin daha fazla katılımını sağlamak amacıyla, program faaliyetlerine daha geniş faydalanıcı/paydaş gruplarının katılımının sağlanmasıdır.

Bu faaliyet altında, arzu edilirse diğer taraftan (Ermenistan veya Türkiye’den) ortakların da katılabileceği ve iki ülke arasında normalleşmeyi teşvik edecek yeni (yenilikçi) fikirler sunan bir dizi hibe projesi desteklenecektir. Bu fikirler arasında, engelli haklarının korunmasında en iyi uygulamaların paylaşılması, ekonomik/ticari işbirliği ve ortak çalışmayı geliştiren projeler yer alabilir. Desteklenen tüm projeler, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kapsayıcı katılım ilkelerine bağlı kalacaktır. Projeler Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci’nin ve iki ülke arasındaki diğer güven artırıcı girişimlerin görünürlüğünü ve etkisini artıracaktır.

Related Materials
Etkinlik Takvimi
MAYIS
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin