Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Ermenistan heyeti, Türkiye’nin iletişim ve enformasyon teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmalara tanıtım ziyaretleri yaptı
06.03.2015
Türkiye | Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)

24 Şubat tarihinden 1 Mart tarihine kadar Ermenistan iletişim ve enformasyon teknolojileri alanından 12 önde gelen temsilci ve girişimci, “Girişimcilerin karşılıklı ziyaretleri” projesinin ikinci ayağı çerçevesinde Türkiye’ye tanıtım ziyareti yaptılar.

 

5 günlük ziyaret çerçevesinde Ermenistan heyeti İstanbul’da ve Antalya’da iletişim ve enformasyon teknolojileri alanının önde gelen temslicileri, yatırımcılar, venture fonlarının temsilcileri, erken-aşama ve görgülü girişimciler ile buluştu. Bu buluşmalar Türkiye’nin iletişim ve enformasyon teknolojileri alanının ekosistemi hakkında bilgi alma olanağı verdi.

 

26 Şubat tarihinde Ermenistan heyeti İstnabul’un itibarlı ITÜ teknokenti bünyesinde faaliyet gösteren şirketleri, ünlü FitStartup Factory ve Türkiye’de erken-aşama en başarılı şirketlerinden biri olan Yemeksepeti.com’u ziyaret etti.   

 

ITÜ teknokentinin temsilcisi, teknokenti bünyesinde faaliyet gösteren şirketlere verilen yasa, vergi ve sosyal ayrımcılıkları hakkında konuştu. Teknokenti bünyesinde bulunan Monitise ve Solvoyo firmaları, Ermenistan’dan gelen heyet için kendi faaliyeti hakkında sunumlar yaptılar. Monitise, mobile ödeme servisleri alanında uluslararası önde gelen şirkettir. Şirket mobile ile banka, ödeme ve alım işlemleri ile ilgili hizmetler verir. Görüşme zarfında Monitise’nin temsilcileri, teknoloji uygulaması alanında kendi görgüsü hakkında sunum yaptılar.

 

Solvoyo şirketi, bir platformda stratejik ve taktik planlama servisi verir. Bunun uygulaması, iş gelirleri arttırmaya ve harcaması azaltmaya imkan verir.

 

Acceleration programı gerçekleştiren FitStartup Factory şirketinde Ermenistan Startup takımları, startuplara teşvik etmenin Türkiye tecrübesi hakkında öğrendiler ve Türkiye yatırımcılarına kendi fikir ile ürünlerini sundular.

 

 Arpine Grigoryan (“Shadowmatic” uygulama projesi), Mihran Babayan (Home Planning), Nigel Şarp (Voiceboard) ve Pavel Snkhçyan (EyeCare Plus) konuşmalar yaptılar.

 

Ermenistan heyeti, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük online yemek siparişi firması olan Yemek Sepeti’nde oldu.

27 ve 28 Şubat’ta Ermenistan heyeti “Startup Turkey” itibarlı etkinliğine katılmak için Antalya’ya gitti.

Etkinlik Takvimi
EYLÜL
2023
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin