Avrupa Birliği Girişimi
Etkinlikler
İş Müzakereleri Becerileri ve Kültürler Arası İletişim
24.09.2016
Ermenistan | Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)
24 Eylül tarihinde, Kamusal Gazetecilik Kulübü (PJC), “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı” (ATNP) yoluyla StartupIstanbul Bölgesel Forumuna katılmak üzere PJC tarafından seçilen, Ermenistan'dan gelen 10 startup temsilcisine yönelik olarak, hazırlık amacıyla ''İş Müzakereleri Becerileri ve Kültürler Arası İletişim'' başlıklı bir eğitim yürütecek.

Çatışma Çözümü Uzmanı Artak Ayunts, Türkiye İncelemeleri Uzmanı Artak Shakaryan, LegalLab hukuk şirketi Kurucusu ve Hissedarı Stepan Khzrtyan startup'ların iş ortamında becerilere dayalı müzakereler yürütmek için uygulamalı becerilerine sahip olmalarına ve Türkiye'nin kültürel, siyasi ve sosyo-ekonomik nitelikleri konusunda fikir edinmelerine yönelik olarak destek sağlayacak.

 

Farklı ülkelerde iş ortamlarını temsilen farklı yatırımcılarla müzakereler nasıl yürütülebilir? Yatırımcıların ilgisini çekmek için neler yapılması gerekir? Diğer girişimciler ve startup ortamı temsilcileri ile istikrarlı iş ilişkileri nasıl kurulabilir? Akılda kalıcı ve etkileyici bir izlenim bırakmak için neler yapılabilir? Yatırımcıların dikkatini çekmek ve şirketin değerini kanıtlamak üzere fikir sunumları nasıl şekillendirilebilir? İş toplantıları nasıl yürütülebilir? Müzakerelerde "yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler" nelerdir? Eğitim sırasında müzakereler ile ilgili bu hususlar ve diğer hususlar ele alınacak.

 

6-10 Ekim tarihlerinde StartupIstanbul Bölgesel Forumu'na katılacak olan, Ermenistan merkezli 10 startup'ın temsilcileri aynı zamanda, startup fikirlerinin yatırımcılara sunulması için becerilerin geliştirilmesine yönelik olarak, 17 Eylül'de gerçekleştirilen ilk hazırlık eğitimi aşamasına da dahil oldular.

 

Bu yıl, 135 ülkeden 24.646 startup önde gelen “StartupIstanbul” forumu için başvuruda bulundu ve sadece 500 startup bu etkinliğe katılabilecek. En iyi 15 startup  4000 katılımcıdan oluşan kitleye hitaben sahnede konuşma yapma fırsatına sahip olacak. Ermenistan merkezli 10 şirket bu 500 startup arasında bulunuyor. Bu 10 şirketin katılımı  “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı” (ATNP) kapsamında, Girişimciler Değişimi bileşeni çerçevesinde, Kamusal Gazetecilik Kulübü ve
TEPAV Vakfı eşgüdümü ile mümkün kılındı.

 

Etkinlik Yeri
Etkinlik Takvimi
MAYIS
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin