Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Ermenistan’dan ve Türkiye’den 6 startup takımları için yetenekler geliştirme programı
23.02.2015
Ermenistan | Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)

Ermenistanlı ve Türkiyeli 18 erken-aşama girişimci, Ermenistan’da ABD büyükelçiliği tarafından finanse edilen ve yeteneklerin geilştirmesine yönelik “Sınırları olmıyan teknolojiler” programına katılacak. Program, danışmanlık desteği, startuplara yardım ve ortak bağların kurulması ile Ermenistanlı ve Türkiyeli iletişim ve enformasyon teknolojileri alanının erken-aşama girişimcilerinin yeteneklerinin geliştirmesine destek verecek.

 

Program, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştıma Vakfı ile işbirliğinde Microsoft yenilik merkezi ve Kamu gazeteciliği külübü tarafından gerçekleştirilir.

 

Ermenistan’dan ve Türkiye’den programa katılan üçer takım var. Yeteneklerin geliştirmesinin ilk ayağı çerçevesinde /23 Şubat – 23 Mart 2015/ online dersler vasıtası ile takımlar ile Ermenistanlı ve Türkiyeli danışmanlar çalışacaklar, ihtiyaçların değerlendirilmesi olacak, bu yönde çalışmalar yapılacak, ardından ise takımlar Ermenistan’da birleşecek.

 

Ermenistan’da geçirilecek 4 günlük yoğun program /26-29 Mart/ Microsoft yenilik merkezinde geçirilecek. Program, takımların ihtiyaçlarına uygun düzenlenmiş olacak ve teknoloji olanakları, müşteri geliştirme, işletme planlanması ve etkili konuşma teknikleri gibi dersler içerecek. Danışmanlık derslerinin ikinci ayağında /Nisan 2015/ takımlar, kendi fikirleri tamamlayacak ve sunumlarına hazırlanacak. Mayıs ayında takımların temsilcileri bir daha Ermenistan’da görüşüp kendi fikirlerini Ermenistanlı ve Türkiyeli yatırmıcılara ibraz edecekler.

 

Microsoft yenilik merkezi /Ermenistan/

 

Microsoft yenilik merkezlerinin ağı tüm dünyada faaliyet gösterir ve yerel startup programları ile teknoloji alanının temsilcilerine destek verir. Merkezler, yeni startup programları kurmak, yenilik fikrini geliştirmek ve rekabet gücünü yükseltmek için elverişli koşullar sağlar ve ilgili hizmetler verir.

Ermenistan’daki  Microsoft yenilik merkezi 11 Mayıs 2011 tarihinde kuruldu ve hemen yenilik merkezlerinin tüm dünya ağına bağlanmıştır. Merkez, tüm dünyada yenici ve yaratıcı fikrin geliştirmesi için Microsoft tarafından gerçekleştirilen girişimler çerçevesinde yoğun faaliyet göstermeye başladı.

Ermenistan’daki Microsoft yenilik merkezinin temeli niyeti, uluslararası ve yerel piyasalarda rekabetli startuplar kurmak için elverişli koşullar yaratmak yolu ile yerel IT sektörü temsilcilerinin desteklemesidir.

 

Kamu Gazeteciliği Külübü /Public Journalism Club/

 

Public Journalism Club” /PJC/ 2011 yılı Mart ayında kuruldu. Biz gazetecileriz, gazetecilik ve sosyal medya ile ilgilendirmiş kişileriz ve medyada yeni teknolojilerin kullanılmasının taraftarlarıyız. PJC’nin misyonu Ermenistan’da ifade özgürlüğü, görüşlerin çeşitliğinin teşvik edilmesi, profesyonel gazeteciler ile sosyal medya uzmanları, sivil muhabirleri, IT sektörü uzmanları ve toplumsal diğer alanların uzmanları arasında işbirlik bağlarının kurulmasıdır. Son üç yıl zarfında PJC, mynews.am kamu muhabirliğin sahnesi, Hackathon(YAN) yenilik fikirlerinin yarışması gibi birkaç yenici ve cesur programlar gerçekleştirmiştir ve bu alanda önde gelen kuruluş olarak bilinir.

 

 

 

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı

 

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Ankara’da bulunan özgür, kar amacı gütmeyen kuruluştur. Ozgür, akademik araştırmacı enstitüsü olan TEPAV, 2004 yılında açıldı. TEPAV, ekonomik politika geliştiren Türkiye’nin en büyük kuruluşudur. Burada yetenekli akademisyenler ve uzmanlar çalışır. TEPAV, Türkiye ve bölge ülkelerinin kamu ve özel sektorlerinin geliştirmesini destekleyen yenici politika stratejileri hazırlıyor. TEPAV, rekabetli iş çevresinin güçlendirilmesi, Türkiye ve komşu bölgelerinde bölgesel gelişmenin sağlanması ve uluslararası ekonomik entegrasyonuna katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Etkinlik Takvimi
EYLÜL
2023
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin