Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
"KIN" Uluslararası Kadın Film Festivali
08.11.2016
Ermenistan | Eurasia Partnership Foundation

Festival kapsamında bir Yarışma programı, Konuk programı ve Ermeni belgesel film yapımcısı Arsha Ovannesova’ya ayrılmış olan Retrospektif gösterim programı yer aldı. Yapımcının büyük torunu A. Ovannesova hakkındaki filmin gösterimine katılmak üzere İspanya’dan geldi.

 

Festival sırasında bir yuvak masa oturumu düzenledik. Melis Behlil (film eleştirmeni, jüri üyesi, Türkiye) ilk konuşmacı idi. Sinematografide kadınlar konulu bir konuşma yaptı. Ardından Ruth Olshan (yönetmen, jüri üyesi, Almanya) ve Joa Junstrom (yönetmen, jüri üyesi, İsveç) ve festivalin diğer konukları söz aldılar. Festival kapsamındaki Yarışma programına, Zeynep Köprülü’nün “1650 km” adlı filmi yer aldı, Konuk programında ise Ahu Öztürk’ün “Toz Bezi” adlı filmi gösterildi.

 

Festival süresince, Ruth Olshan ve Elena Glikman Yerevan Devlet Tiyatro ve Sinematografi Enstitüsü öğrencilerine yönelik olarak ustalık sınıfı dersleri verdiler.

 

Uluslararası nitelikte bir jürimiz vardı: Melis Behlil (Türkiye), Ruth Olshan (Almanya), Moa Junstrom (İsveç), Karine Verdian-Kosmol (Ermenistan/Almanya), Ruslan Sagabalyan (Ermenistan/Rusya).

Etkinlik Takvimi
ARALIK
2023
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin