Avrupa Birliği Girişimi
Etkinlikler
Fikirleri Sunma Yeteneklerinin Geliştirilmesi: Ermeni Heyeti’nin “StartupIstanbul” Hazırlığı
17.09.2016
Ermenistan | Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)
17 Eylül’de Kamu Gazetecilik Kulübü (Public Journalism Club, “PJC”) Ermenistan'daki 10 Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) start-up temsilcilieri için “Fikirleri Sunma Yeteneklerinin Geliştirilmesi” (pitching) konulu özel bir hazırlık dersi hazırlayacak.

17 Eylül’de Kamu Gazetecilik Kulübü (Public Journalism Club, “PJC”) Ermenistan'daki 10 Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) start-up temsilcilieri için “Fikirleri Sunma Yeteneklerinin Geliştirilmesi” (pitching) konulu özel bir hazırlık dersi hazırlayacak. Bu derse katılmaya hak kazan seçilmiş Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) temsilcileri 16-10 Ekim 2016 tarihinde İstanbul'da gerçekleşecek “StartupIstanbul” Bölgesel Forumu'na katılacaklar.

Ders, Start-up Destek Vakfı'nın kurucusu olan Narek Manaseryan tarafından verilecektir. Narek Manaseryan katılımcılar ile özel olarak çalışarak, her birinin fikirlerini sunma yeteneklerinin  mükemmelleştirilmesi sağlamak için, başarı hikayelerinden örnekler de getirerek katılımcılara fikirleri, mümkün olan en yaratıcı ve interaktif  şekilde sunmayı öğretecektir.

Eğitim sonunda katılımcılar, farklı bir panel ile davet edilen uzmanlara ders sonunda kendi start-up fikirlerini sunup uzmanlardan gerekli mesleki tavsiyeleri ve rehberlik yardımı alacaklar. Panel üyeleri Narek Manaseryan (Start-up Destek Vakfı / Start-up Support Foundation), Pavel Snkhchyan (HelpSystems Ermenistan / HelpSystems Armenia), Aşot Arzumanyan (Granatus Ventures) ve Valeria Arzangulyan(Granatus ortaklıkları) olacak.

“StartupIstanbul’a” katılmak üzere Ermenistan'dan seçilen grubu oluşturan start-up’lar bilgisayar oyunları geliştirme, ev otomasyonu ve akıllı ev sistemleri, bulut veri güvenliği ve kullanıcı güvenliği gibi çeşitli sektörleri temsil edecekler.

Kamu Gazetecilik Kulübü ve TEPAV (Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı) tarafından desteklenen ve Ermenistan’ı temsil eden bu start-up’lar, diğer ülkelerden katılacak 500'den fazla farklı start-up, 4000 katılımcı ve 50 konuşmacı ile bu forum tüm aşamalarında yer alacak, ayrıca  500 yatırımcı, girişimci ve melek yatırımcı ile tanışıp bir ortak ağ kurmak için gereken şansı “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek” Programının ikinci turunda elde edeceklerdir.

Ermenistan temsil eden Start-up grubu, Start-up fuarına katılıp, ayrı bir vitrinde sadece kendilerinin değil ayrıca zamanda Ermenistan’da geliştirilen BİT ekosistemlerini tanıtacaklar.

Etkinlik Yeri
Etkinlik Takvimi
MAYIS
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin