Avrupa Birliği Girişimi
Etkinlikler
SOSYAL GİRİŞİMCİLİK: ERMENİSTAN-TÜRKİYE DEĞİŞİM PROJESİ
25.11.2017
Türkiye | Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)
Kamu Gazetecilik Kulübü (PJC), Türkiye'deki ortağı, TEPAV ve Mikado Danışmanlık ile birlikte, Ermenistan ve Türkiye'de sosyal girişimcilere ve işletmelere yönelik bir değişim projesi uyguluyor.

7 sosyal girişimciden oluşan bir heyet ve Ermenistan'dan 1 medya temsilcisi, bu yıl 25 - 29 Kasım döneminde 4 günlük bir Türkiye ziyaretinde bulunacak.

 

Ziyaret, Türkiye'nin büyüyen sosyal girişimcilik deneyimini incelemek, kapasite geliştirme toplantılarına katılmak ve profesyonel bağlantılar kurmak amacını güdüyor.

Ermenistan-Türkiye Değişim Projesi, özellikle:

  1. Türkiye'nin başarılı sosyal girişimlerine yönelik çalışma ziyaretleri,
  2. Ashoka Türkiye Vakfı ve Etki Merkezi'ne yapılan ziyaretler,
  3. İş bağlantıları kurma resepsiyonu,
  4. Mikado Danışmanlık desteği ile kapasite geliştirme eğitimini içerecek ve ana odağı sosyal yenilik, sosyal etki ve sürdürülebilirlik olacaktır.

Eğitim, Mikado Danışmanlık ve Ashoka Türkiye uzmanları tarafından gerçekleştirilecek.

 

"Sosyal Girişimcilik: Ermenistan-Türkiye Değişim Projesi" ne katılmak içinbaşvuruda bulunmak isteyenler,başvurularınıen geç 5 Kasım 2017, 18:00'a kadar göndererek katılım sağlayabilecekler.

 

Proje, Ermenistan'daki ABD Büyükelçiliği Küçük Hibeler Programı kapsamında uygulanmaktadır.Bu girişim, PJC ve TEPAV tarafından Avrupa Birliği tarafından finanse edilen "Ermenistan-Türkiye Normalleşme Sürecini Destekleme" programı çerçevesinde yürütülen"Girişimcilerin Karşılıklı Değişim Programı" projesinin devamı niteliğindedir.

Etkinlik Yeri
Etkinlik Takvimi
ŞUBAT
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin