Avrupa Birliği Girişimi
Etkinlikler
Startup İstanbul Bölgesel Forumu
06.10.2016
Türkiye | Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)
6-10 Ekim 2016 tarihlerinde, tarihte ilk defa, Ermenistan'ın en iyi 10 startup'ının temsilcileri ve önde gelen Bilişim Teknolojisi liderleri, İstanbul'da gerçekleştirilecek Startup İstanbul Bölgesel Forumu'na katılmaya yönelik olağanüstü bir fırsata sahip olacaklar.

6-10 Ekim 2016 tarihlerinde, tarihte ilk defa, Ermenistan'ın en iyi 10 startup'ının temsilcileri ve önde gelen Bilişim Teknolojileri liderleri (Kamusal Gazetecilik Kulübü tarafından seçilen), İstanbul'da gerçekleştirilecek olan Startup İstanbul Bölgesel Forumu'na katılmaya yönelik olağanüstü bir fırsata sahip olacaklar. Katılımları, “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı: 2. Aşama” (Avrupa Birliği tarafından fonlanan) çerçevesinde gerçekleşecek.

 

Ermenistanlı temsilciler, aşağıdakiler dahil olmak üzere Forumun tüm aşamalarına katılma şansına sahip olacaklar:

- 2 günlük Mentorluk Programı

- Startup Challenge'a katılmak üzere mülakat

- Seçilme durumunda Startup Challenge'a katılım

- Kendi startup şirketlerini ve Ermenistan Bilişim Teknolojileri ekosistemini vitrine çıkaran standlar

- Kapanış Konferansına katılış

 

Bu yıl, 135 ülkeden 24.646 startup önde gelen “Startup İstanbul” forumu için başvuruda bulundu ve sadece 500 startup bu etkinliğe katılabilecek. En iyi 15 startup 4000 katılımcıdan oluşan kitleye hitaben sahnede konuşma yapma fırsatına sahip olacak. Ermenistan merkezli 10 şirket bu 500 startup arasında bulunuyor. Bu 10 şirketin katılımı, Girişimciler Değişimi bileşeni çerçevesinde, Kamusal Gazetecilik Kulübü ve TEPAV Vakfı eşgüdümü ile mümkün kılındı. Bu bileşen,   “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı” (ATNP) 2. Aşama” (ATNP) çerçevesinde yürütülmekte.     

 

Startup İstanbul  bölgedeki fon sağlayıcılar, yatırımcılar ve yöneticilerin bir araya getirildiği önde gelen bir startup etkinliği. Bölgede bulunan farklı ülkelerden gelen startup'ların yenilikçi iş fikirlerini vitrine çıkarma şansını yakaladıkları, uluslararası uzmanlardan tavsiyeler aldıkları ve yatırımcılar ile bağlantılar kurdukları, melek yatırımcılar, girişimciler, risk sermayedarları ve önde gelen startup'ları bir araya getiren bir buluşma niteliğinde. 

Etkinlik Yeri
Etkinlik Takvimi
AĞUSTOS
2022
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin