Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu ve Burs Programı: Bilgi Grafikler
30.01.2017
Ermenistan, Türkiye | Hrant Dink Vakfı

Rakamların ötesinde bir dolu macera, keşif ve mucize... Bu veri grafikleri bir sene içerisinde 544.854 km yol kat ederek 16 farklı şehri ziyaret eden; komşu ülkeye giderek tecrübelerini ve uzmanlıklarını paylaşıp, iş birliği imkânları arayan; kendilerine tamamıyla yeni bir dili ve kültürü öğrenme çabasına girişen meraklı insanların şaşırtıcı hikâyelerini anlatıyor.  

  

Hrant Dink Vakfı, iki komşu ülke toplumları arasındaki birebir iletişimi ve işbirliğini sağlamak ve teşvik etmek amacıyla Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu ve Burs Programı’nı oluşturdu. Bu veri grafiği, 2014-15 yıllarında Türkiye ve Ermenistan arasında seyahat ederek iki ülkenin birbirine yakınlaşmasına katkı sağlayan kişi ve kuruluşların girişimlerini kapsamakta ve her iki programın sonuçlarını yansıtmaktadır. Bu kişi ve kuruluşlar, hem fiziksel hem de zihinsel sınırları aşarak, karşılıklı köprüler kurmuş ve geri dönüşü olmayan bağlar oluşturmuşlardır.

 

Program yararlanıcılarının bireysel hikâyelerine ve kurdukları temaslar ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için, lütfen tıklayın.

Etkinlik Takvimi
ŞUBAT
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin