Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu
30.09.2016
Türkiye | Hrant Dink Vakfı

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasları artırmaya ve her alanda işbirliklerini teşvik etmeye devam ediyor.

Sekizinci döneminde Seyahat Fonu her iki ülkeden toplam  84 başvuru aldı. Türkiye’den 29, Ermenistan’dan 11 olmak üzere toplam 40 kişinin, seyahat amaçları ve programları doğrultusunda, komşu ülkeye yapacakları ziyaretlerini, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu ile desteklemekten Hrant Dink Vakfı olarak büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Seyahat Fonu yaralanıcılarının, komşu ülkeye yaptıkları ziyaretler sonrası izlenimlerini ve deneyimleriniSınırları Aşıyoruz internet sitesi’nden takip edebilirsiniz.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Sekizinci Dönem Yararlanıcıları

İstanbul’dan Kadir Has Üniversitesi araştırma görevlisi Ecem Sarıçayır, ‘Sınır Alanları ve Mimarlık’ konulu tezi için araştırma yapmak amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Merkezi Öğrenci Forumu (AÇMÖF) üyeleriAhsen Eravcı, Batuhan Kava, Fatma Murat, Furkan Demirbaş, Hale Kaşka, Melike Bilgin, Nur Cansu Yardımcı, Özge Kaya, Rabia Kutlu ve Selen Duruşkan, Suriyeli Ermeniler ve göç hikâyeleriyle ilgili mülakatlar yapmak amacıyla Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

Abovyan’dan ve Yerevan’dan 4Plus Belgesel Fotoğrafçılık Merkezi üyeleri Anahit Hayrapetyan ve Nazik Armenakyan, Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri’ne katılmak amacıyla Diyarbakır’ayapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

Uşak’tan Elif Yağmur Turan, Birleşik Dünya Kolejleri Türk Milli Komitesi tarafından aday gösterilerek UWC Dilijan Koleji’nde Bahar 2017 döneminde eğitim almak amacıyla Dilijan’a yapacağı ziyaret için  Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Yerevan’dan Miqayel Voskanyan & Friends müzik grubu üyeleri Miqayel Voskanyan, Gurgen Ghazaryan, Movses Ghazaryan, Arman Peshtmaljyan ve Davit Melkonyan, Dünya’da Bir Köşe adlı festivalde sahne almak amacıyla İstanbul’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

İstanbul’dan Sabri Umut Bozyıl,  sınır köyü Bagaran’da geçen filmi ile ilgili köylülerle tanışmak ve filmde rol alacak kişilerle ilgili ön çalışma yapmak amacıyla Bagaran Köyü’ne yapacağı için ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İzmir’den Mehmet Akar, sivil toplumun Türkiye-Ermenistan ilişkilerindeki rolü konusundaki teziyle ilgili olarak sivil toplum temsilcileri ile mülakat yapmak amacıyla Yerevan’a yapacağı için ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan AFS Gönüllüleri Derneği Genel Sekreteri Serdar Güneri, Türkiye ve Ermenistan’dan gençlerin katılacağı değişim programlarını planlamak amacıyla Gümrü Gençlik Girişim Merkezi ile görüşmek üzere Gümrü’ye yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Yerevan’dan Andranik Israyelyan, Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşme sürecinde futbol diplomasinin rolünü konu alan doktora tezi kapsamında akademisyenler, araştırmacılar, bürokratlar ve gazetecilerle görüşmeler yapmak amacıyla İstanbul ve Ankara’ya yapacağı ziyaretler için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan Hayrat Canlandıran ve Araştıran Mimar ve Mühendisler Derneği (HAYCAR) yönetim kurulu üyesi Şant Zincir,  yeni işbirlikleri geliştirmek amacıyla mimar ve mühendislerle görüşmek üzere Yerevan’a yapacağı ziyaretler için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Yerevan’dan Sputnik Ermenistan Haber Ajansı,  Veradardz Vakfı, Aravot Dergisi ve Ermenistan Radyosu çalışanları Anna Vardanyan, Anahit Davidyants, Gohar Hakobyan ve Lusine Nazaryan,Veradardz Vakfı tarafından Sevan Nişanyan’a madalya vermek üzere düzenlenecek törenle ilgili haber yapmak amacıyla İstanbul’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

İstanbul’dan Kalem Ajans çalışanı Gizem Özgüven, Türkiye ve Ermenistan’daki yayıncılar arasında ileriye yönelik olası işbirliği ağlarını kurmak ve geliştirmek üzere yayıncılarla görüşmek amacıylaYerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali (ITEF) koordinatörü Fatma Yılmaz, Türk edebiyatını tanıtmak, edebiyat kuruluşları ve yayınevleriyle görüşmek amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Antalya’dan Cem Koray Sezer, Esra Kuzucu, Sevda Baysal ve Tanyel Süzer, genç kızların güçlendirilmesi ve gençlik çalışmaları yapan sivil toplum kuruluşlarıyla deneyim paylaşımı yapmak ve işbirliği programlarının geliştirilmesini görüşmek amacıyla Yerevan ve Gümrü’ye yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

İstanbul’dan İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir Planlama ve Mimari Bölümü öğrencisi Güneş Ünal, Ermeni mimarisi üzerine devam eden araştırması kapsamında ortak kültürel miras çalışmalarında işbirliği ağlarını kurmak ve bu alanda çalışanlarla görüşmek amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan Kars Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği başkanı ve danışmanı İhsan Karayazı veGamze İnceli İpek restoran sahipleri ve şeflerle görüşmek, Türkiye ve Ermenistan’dan şeflerin katılacağı yemek sanatları mirası üzerine aşçılık atölyeleri düzenlemek amacıyla Gümrü, Yerevan veDilijan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

Çanakkale’den Çanakkale Koza Gençlik Derneği’nden Aylin Cilasın ve Mustafa Emir Cilasın, ABCD İnnovasyon Merkezi’yle devam eden işbirliklerini geliştirmek ve gelecek dönemdeki projeleri görüşmek amacıyla Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

Diyarbakır’dan Stephan Emremyan geleneksel Ermeni halk müziği ve folklorunu araştırmak üzereYerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Başvurularınızı Bekliyor!

9. Dönem Son Başvuru Tarihi: 24 Kasım 2016

 

Başvuru Formu’nu doldurmadan önce Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Yönetmeliği’ni okuyunuz.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Başvuru Formu’nu doldurmak için tıklayınız.

Sorularınız için proje koordinatörlerimiz Nazlı Türker ([email protected]), Anna Yeghoyan ve Armenuhi Nikoghosyan ile ([email protected]) iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Seçici Kurul Üyeleri

 

Anahit Minassian

 

Dikran Altun

 

Feray Salman

 

Gayane Mkrtchyan

 

Gülesin Nemutlu

 

Nelli Minasyan

 

Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’nu 2016 – 2017 döneminde, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında Avrasya Ortaklık Vakfı ve Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliğiyle yürütüyor.

Etkinlik Takvimi
NİSAN
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin