Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu başvurularınızı bekliyor!
22.06.2015
Ermenistan, Türkiye | Hrant Dink Vakfı

Hrant Dink Vakfı ve Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliğiyle devam eden Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu 6. döneminde de başvurularınızı bekliyor.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasların artırılmasını ve her alanda işbirliklerinin teşvik edilmesini amaçlıyor.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu 6. döneminde, Ankara ve Yerevan’daki İngiltere Büyükelçiliklerinin ortak desteğiyle, Temmuz-Eylül 2015 döneminde en az 30 kişinin komşu ülkeye ziyaretini destekleyecek.

 

Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran 2015
Yararlanıcıların Açıklanma Tarihi: 10 Temmuz 2015
Desteklenebilecek Seyahat Tarih Aralığı: 10 Temmuz – 20 Eylül 2015

 

Hrant Dink Vakfı’nın Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ‘’Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı’’ kapsamında Mart 2014’te başlattığı Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu; Mart 2014-Mayıs 2015 arasında toplam 5 başvuru çağrısı yaptı. Bu dönemde her iki ülkeden farklı şehirlerden 850’yi aşkın başvuru aldı; 200’den fazla kişinin komşu ülkeye ziyaretlerine destek verdi. Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan yararlanan birey, grup ve kuruluşların komşu ülke ile ilgili izlenim ve deneyimleri, Sınırları Aşıyoruz internet sitesi www.armtr-beyondborders.org üzerinden paylaşılmaya devam ediyor.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu; iki ülkedeki gençler, üniversite öğrencileri, üniversite kulüpleri, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, yerel gençlik girişimleri, lise öğrencileri ve öğretmenleri, akademisyen ve araştırmacılar, gazeteciler, sanatçılar, spor kulüpleri, sporcular, iş dünyası ve yerel yönetimlerin komşu ülkeye belirli amaçlarla yapacakları seyahatlere destek vermeyi amaçlayan bir fon havuzu olarak kurgulandı. Vakıf, Seyahat Fonu ile Ermenistan ve Türkiye’den sivil toplum, gençlik ve gönüllülük politikaları, insan hakları ve demokrasi, eğitim, çevre, tarih, kültür-sanat, kalkınma, spor, bölgesel işbirliği ve Avrupa entegrasyonu gibi çeşitli temalar çevresinde gerçekleştirilecek işbirliklerine katkı sunmayı amaçlıyor.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, komşu ülkede ortak bulma ve ağ kurma faaliyetleri, fizibilite ziyaretleri, sınır ötesi işbirliği projeleri, proje hazırlık toplantıları, değişim programları, eğitim ve dil öğrenme, akademik işbirliği, araştırma ve tez yazımı, sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük, kültür ve sanat alanında ortak üretimler ve yukarıda belirtilen tematik alanlarda toplantı, panel, seminer, konferans, atölye, sergi, konser ve benzeri etkinliklerin organizasyonu ya da bu etkinliklere katılım amaçlı faaliyet türlerini destekleyecek.

 

Türkiye ve Ermenistan vatandaşları, Türkiye ve Ermenistan’da ikameti olan bireyler, Türkiye ve Ermenistan merkezli veya bu iki ülkenin birinde faaliyet gösteren kâr amacı gütmeyen grup, inisiyatif ve kuruluşlar Seyahat Fonu’ndan yararlanabilecek.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan yararlanmak için yapılacak başvurular, Türkiye ve Ermenistan’dan 6 üyenin görev yapacağı bağımsız bir Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve seçim sonuçları Sınırları Aşıyoruz internet sitesi www.armtr-beyondborders.org üzerinden duyurulacak.

 

Başvuru için Türkiye-Ermenistan seyahat Fonu Başvuru Formunu doldurunuz.

 

Başvuru formunu doldurmadan önce, Seyahat Fonu önceliklerinin ve katılım koşullarının yer aldığıTürkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Yönetmeliği’ni okuyunuz.

Sorularınız için proje koordinatörleri Müge Yamanyılmaz’la ([email protected]) ve Anush Babajanyan’la ([email protected]) iletişime geçebilirsiniz.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Seçici Kurul Üyeleri


Anahit Minassian
Dikran Altun
Gayane Mkrtchyan
Feray Salman
İbrahim Betil
Nelli Minasyan

 

Hrant Dink Vakfı ve Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliğiyle yürütülen Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Ankara ve Yerevan’daki İngiltere Büyükelçilikleri tarafından finanse edilmektedir.

 
Etkinlik Takvimi
ARALIK
2023
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin