Avrupa Birliği Girişimi
Etkinlikler
YouthBank Değişim Ziyareti
19.11.2016
Ermenistan | Eurasia Partnership Foundation
19-21 Kasım 2016 tarihlerinde Avrasya Ortaklık Fonu (Eurasia Partnership Foundation - EPF), TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı, Türkiye) ile işbirliği içinde, EPF’nin ATNP2 YouthBank faaliyeti kapsamında uygulanan, Türkiye'de yerleşik genç çalışanların ve gönüllülerin Ermenistan'a olan ilk değişim ziyaretini gerçekleştirilecek.

YouthBank gençlerin yaşadıkları toplumda hibe oluşturma sürecine katılımlarını sağlamaya yönelik benzersiz bir yol. Uluslararası bir girişim olarak, temel fikri, gençlerin yönettiği karar alma kurulları oluşturmak, bu komitelerin gençlerin tasarladığı ve yürüttüğü projelere fonlar dağıtmasını sağlamak. Projelerde gençler ve yaşadıkları toplum için önem taşıyan sorunlar ve konular ele alınıyor.

 

Ermenistan (Armavir, Lori, Tavush, Yeghegnadzor) ve Türkiye'nin (Batman, İstanbul, İzmir, Samsun, Şanlıurfa) farklı bölgelerinden gelen genç toplum liderleri grubu 3 gün boyunca birlikte zaman geçirerek diyaloğu sürdürmeye ve toplumu geliştirmeye yönelik küçük ölçekli güven inşa etme projelerini uygulamaya koyacaklar.

 

Ermenistan'daki YouthBank etkinliği süresince, katılımcılar Ermenistan'ın farklı bölgelerini birlikte gezecekler ve YouthBank'in yerel şubelerinin yanı sıra, İnsan Hakları ve toplumsal konularla ilgilenen yerel kuruluşlara da ziyaretler gerçekleştirecekler. 

Etkinlik Yeri
Etkinlik Takvimi
AĞUSTOS
2022
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin